קבעו איתנו פגישה

חיפוי רצפה

חיפוי רצפה

כל שיפוץ שאתם תעשו לא יכול להגמר ללא חיפוי רצפה. כי רצפה זה חלק השלישי, אחרי תקרה וקירות, החשוב שדורש טיפול מיוחד ומהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים.

באיזו חיפוי רצפה תבחרו?

כיום בשוק קיימים כמה סוגים המובילים, שאפשר לדרג אותם לפי המחיר החל מהכי יקר, שזה פרקט עץ או דקים , אחריו בא חיפוי בקרמיקה, פרקט למינציה, PVC  ולבד מסיים את הקבוצה.

נדבר בקצרה על כמה מהם.

חיפוי בפרקט עץ הינו הכי יקר, וברור למה. עץ זה חומר יקר, היצור של הפרקט אינו זול ופשוט, ובסוף משקיעים בהתקנה מקצועית. כמובן הרצפה כזו נראת יוקרתי, אבל לא פשוט לשמור עליה – מים, שמש, כתמים – כל זה משאיר על הפרקט שלכם סימנים, ובסוף הרבה אנשים מגיעים למסכנה שעשו טעות כשהחליטו לשים פרקט מעץ.

קבוצה השניה, שנדון עליה – חיפוי בקרמיקה. רצפה כזו נראת מאוד יקרתית, בלטות יכולות להיות בכמה גדלים, הרבה אפשרויות של שילובי צבעים ואופן החיפוי. כמובן במקרה, שהתקנה נעשת ע"י בעל מקצוע. רצפה כזו יכולה לשמש אותכם לאורך שנים רבות, אם... אם לא נשברה. כן, קרמיקה יכולה להישבר, במיוחד אם חסכתם בעת הרכישה, והלכתם על הדגמים הזולים. ותאמינו לי, שתשארו עם בלטה הפגומה עד החיפוי המלא הבא, כי לא תרצו להסתבך עם החלפה שלה. חסרון נוסף – הרצפה קרה, במיוחד בחורף. היא גם בעיתית כשבבית גדלים ילדים – נפילה על רצפה כזו יכולה להביא לאסון. וכל זה עוד לפני שמדברים על כלים, שנשברים בכל נפילה על הרצפה. מצד שני, מאד נוח לנקות רצפה כזו, שזה יתרון משמעותי.

חיפוי הבא – פרקט למינציה. היום פרקט למינציה נכנס חזק לשוק העולמי, כולל גם ישראלי. מדוע? יש כמה סיבות.

א.      אפשר לרכוש אותו במחיר סביר

ב.      מגוון ענק של צבעים, צורות וטקסטורות – הוא יכול להיות דמוי פרקט עץ אמיתי, דמוי אבן, קרמיקה, שיש וכו'

ג.       הרצפה חמה, נעימה ואפשר לא לפחד להחליק או להפיל צלחת

ד.      היתרון החשוב, שאין באף חיפוי – פרקט למינציה – זוהי רצפה היחידה, שאתם יכולים לקחת איתכם במעבר דירה, כי כמו שמתקינים אותו, אפשר גם לפרק!!!

לצערינו, יש גם החסרונות, והחסרון המוביל מבין כולם – אי עמידות במים. לכן מפחדים לשים פרקט למינציה בשרותים, מטבחים וחדרי אמבטיה. אבל גם זה נפתר. היום החברות המובילות האירופאיות התחילו לייצר פרקט למינציה עמיד במים.

ולבסוף, כל חיפוי שתבחרו צריך להתאים לעיצוב הפנים שלכם. כי הרצפה הכי יוקרתית לא תראה כך אם לא תתאים לקירות, דלתות, רהיטים ואוירה בביתכם.

 

 

 

קטלוג דלתות 2000: דלתות בית | דלתות עץ | דלתות פנים מעוצבות | פנדור | ידיות לדלתות | דלתות פנים | דלתות מעוצבות | דלת פנים