קבעו איתנו פגישה

כיצד בוחרים דלתות פנים ?

משפצים את הבית ולא יודעים איך לבחור דלת פנים? באיזה צבע כדאי? מה ההבדל בין ציפוי למינציה לציפוי פורניר ? לפניכם מספר טיפים לבחירת דלתות פנים .
בחירת דלתות פנים הוא בדרך כלל אחד השלבים האחרונים במסע שיפוץ הדירה. אך ישנה חשיבות רבה לבחירת דלתות פנים כבר מתחילת התהליך, יש להתחשב בצרכים שעליהן למלא ובעיצוב שיתאים לשאר חלל החדר.
ראשית מומלץ להזמין דלתות פנים כ-45 יום לפני מועד ההתקנה הרצוי. את דלתות הפנים יש להתקין רק לאחר סיום השיפוץ (לאחר השלמת הריצוף,הקרמיקה והטיח).
יש לבחור את המידות הרצויות , גובה דלת הפנים הממוצע הוא 205 סנטימטר. ככל שהדלת רחבה וגבוהה יותר , יש דגש רב יותר לאלמנט העיצובי ובמקביל המחיר הופך יקר יותר.
חשוב לשמור על מרווח מסוים בין הדלת לרצפה כדי למנוע סימנים על המרצפות.
מה ההבדל בין ציפוי למינציה לציפוי פורניר ? ובכן , ציפוי למינציה בדלתות פנים הוא זול ועמיד יותר אך חשוב לשמור עליו מפני שריטות ופגיעות שונות מפני שאין אפשרות לתקן דלת פנים עם ציפוי למינציה. לעומתו, ציפוי פורניר עשוי מקליפת עץ , בניגוד לציפוי הלמינציה הוא כן ניתן לתיקון אך מחירו יקר יותר .
ומה לגבי משקופים? אין להמעיט בערכם של המשקופים , הם מספקים טון עיצובי משלהם ותורמים רבות לעיצוב הסופי של דלתות הפנים. ישנם כמה סוגי משקופים , בסגנון כפרי , משקוף מודרני ועוד.
משקוף עגול מגיע בד"כ בגוונים אגוז,דובדבן ופקאן – נוטה יותר לסגנון הכפרי , לעומתו משקוף ברצלונה ,משקוף שטוח שמעניק עיצוב מודרני בקו נקי. משקוף עם הלבשות מדורגות זהו משקוף מתכוונן דו צדדי אשר מסוגל לחפות קירות וטייח לא ישרים .
ישנם מספר סוגים של דלתות פנים , חלקם עמידים למים , חלקם מעוצבים יותר ועוד. חשוב לבחור דלת פנים שתתאים לסוג החדר ולצרכים שלכם . זכרו! מלבד תפקידן הפונקציונאלי הברור הם אלמנט דקורטיבי לכל דבר.